Boetseer workshop
Inspirerende Boetseer Workshop met open inschrijving op 23 januari 2027©
Een hele middag bezig gaan met het bouwen van een cool beeldje met zelf hardende klei, kneden, drukken, rollen, plakken en smeren met de klei om vormen en structuren te maken in jouw eigen unieke beeldje bij deze creatieve workshop boetseren bij Barb's Beeldentuin-Atelier-Galerie! De zelf hardende klei die ik momenteel heb, kan, na droging, gebakken worden als een normale chamotte klei en later glazuren. Maar ook kun je het gewoon laten drogen en erna beschilderen.
AANMELDEN/plaats reserveren klik CONTACT
De workshop duurt 3,5 uur en wordt deze winter 1x gegeven zaterdagmiddag 23 januari 2027 van 13 - 16.30 uur. Deze workshop is met open inschrijving en geschikt voor mensen met en zonder ervaring, voor alleen, met z'n 2-en of een klein groepje, voor bijv. met een vriendin of met je moeder.
Een figuur, dier of eigen ontwerp boetseren in klei. Bij het maken van een kleibeeldje werk je met opbouwen - van binnen naar buiten, bij een stenen beeldje werk je met weghalen - je werkt van buiten naar binnen. Docente is Apeldoorns beeldhouwster Barbara Pijnappel, zij heeft meer als 40 jaar ervaring in werken met klei, was, diverse steensoorten en brons + het maken van beelden in deze materialen.
Inspiratie en Werkwijze om een beeldje in klei te boetseren:
Je mag maken wat je zelf wilt. Intuïtief, abstract, figuratief, van te voren bedacht of ter plekke verzonnen (wat men wil).
Deze zelf hardende KLEI is een speciale klei, die, na droging, gebakken kan worden in een (klei)oven en later glazuren. Of gewoon laten drogen en erna beschilderen.
Lukt het niet om zelf iets te bedenken, dan kunnen ideeën aangereikt worden, je krijgt van te voren tekst en uitleg, worden voorbeelden getoond en gedemonstreerd hoe te werken met het materiaal en gereedschap en hoe je het beeldje op kunt bouwen en uit kunt werken. Creativiteit en inspiratie ontstaan als vanzelf terwijl je bezig bent. Je wordt ook geholpen tijdens de workshop om jouw beeldje zo mooi en goed mogelijk te maken en om keuzes te maken in het maakproces. Het plezier van het maken staat voorop. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. Geen ervaring is geen bezwaar.
De deelnemers doorlopen het hele proces van boetseren en opbouwen van een beeldje en krijgen iets mee over de ruimtelijke vormgeving.
Om echt enthousiast te worden voor het boetseren van een beeldje in klei, moet je het gewoon doen en het proces meemaken.
Door het werken met het materiaal maak je er als het ware contact mee en kun je een mooi beeldje creëren in 1 middag.
Kosten: €50,- p.p. excl. de klei + incl. btw, gebruik van gereedschap, koffie/thee + een koek of cake. Betaling is van te voren d.m.v. een factuur, na betaling is uw reservering definitief.
Materiaal kosten: worden afgerekend tijdens de workshop. Reken op €12 (1/2 pak) voor deze speciale zelf hardende klei.
Barb's Beeldentuin-Atelier-Galerie kunt u bezoeken op afspraak en tijdens open atelier dagen.
De Fluitersweg is een kleine zijstraat van de Oude Zwolseweg, die deel is van de Cannenburgh route.
Aansprakelijkheid: Door deel te nemen aan de workshop is iedere deelnemer zelf aansprakelijk en verantwoordelijk voor het
oplopen van schade en/of letsel aan eigen persoon of eigendommen en het doen toekomen van schade en/of letsel aan andere
personen of eigendommen.
Klik op de link voor inzage in de Deelnamevoorwaarden. U krijgt bij inschrijving de deelnamevoorwaarden toegezonden en een bevestiging.
U kunt altijd informatie opvragen over de workshops en de beelden en kijken op de betreffende pagina's.
Leveringsvoorwaarden voor Kunstwerken en Uittreksel Auteurswet 1912 B.K.
Uitgave: Stichting Beroeps Organisatie Kunstenaars© (BOK), ged. Arrondissementsrechtbank Leeuwarden, 2012.
Klik de link voor inzage https://www.barbsgallery.com/leveringsvoorwaarden.
Deze website is gemaakt door Barbara Pijnappel.
Op mijn producten en diensten, teksten & afbeeldingen geldt copyright, eigendomsvoorbehoud en pandrecht ©.